Ależ, Bolusiu!

Boluś4

„Boluś jest załamany. Jego mama tylko sprząta i sprząta, i chrumka, i chrumka. Układa patyki i ziemniaki* Bolusia w długich rzędach. A przecież Boluś tak nie chce!”

*patyki i ziemniaki to ulubione zabawki Bolusia

To chyba najgorsza mama, taka co to chodzi i sprząta cały dzień i z dzieckiem na podłodze nie usiądzie, co nigdy nie pozwoli makaronu rozsypać. A jeśli zabawki układa według własnego pomysłu?

Przeczytałam książkę z moim synem, nową, nowiusieńką, co ją dopiero z paczkomatu wyciągnęłam i co? i tyle przemyśleń w głowie! A najważniejsze to to, że bywam najgorszą matką na świecie! Na szczęście raz na sto lat.

Przemyślenie numer dwa: jest dobrze. Brudzić pozwalam, nie piorę synowi przyjaciół jeśli sobie nie życzy, w garach siedzę tylko kiedy dzieci śpią. No chrumkam, chrumkam pod nosem, że to, że tamto ale na szczęście już nikt mnie nie słucha.

Przemyślenie numer trzy: i tak u mamy najlepiej (wiadomo, prawda? 🙂 )

Boluś ma dosyć więc idzie szukać innego domu dla siebie i swojego przyjaciela-przytulaska Chrumtaska. I znów jak w „Ładnie, Bolusiu!” spotyka go masa zdarzeń w tym coś bardzo nieprzyjemnego, co pozwala wiele zrozumieć. Oczywiście Boluś do mamy wraca. I jest to bardzo fajny powrót.

Boluś1

 

Boluś2

 

Boluś3

 

Boluś5

Bolusia poznaliśmy już jakiś czas temu, dzięki książeczce „Ładnie, Bolusiu!” nie miałam jeszcze okazji pozachwycać się nią publicznie ale na pewno zrobię to niebawem. Teraz zakochaliśmy się w małym uparciuchu (absolutnie typowy dwulatek) po uszy! Książki wspaniałe pod wieloma względami. Krótkie, proste, pełne treści zdania. Postacie barwne a ich emocje idealnie (wspaniale!) zilustrował Olof Landstrom. Jest ciekawa akcja, są momenty zabawne ale i chwile pełne grozy…jest też morał. Wszystko w domu Bolusia, w samym Bolusiu i w jego mamie jest takie zwyczajne i prawdziwe, podobne do tego co u nas i co w nas. Dobrze się czyta, dobrze się słucha, miło się o Bolusiu opowiada. Nie ma takiej opcji żeby się nie zakochać!

Ależ, Bolusiu!

Barbro Lindgren, Olof Landstrom

Wydawnictwo Zakamarki

Do miłego 🙂

 

 

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s