„cyferki”

DSC_0953

Książkę kupiłam wyłącznie z ciekawości. Jacek Cygan to dla mnie „tekściarz”, autor większości polskich piosenek, które znała na pamięć cała Polska, gdy jeszcze z workiem na kapcie, chodziłam do młodszych klas podstawówki. Dlatego kupiłam, żeby zobaczyć jak i co on tam dla dzieci stworzył.

Wbrew temu co sądziłam w „Cyferkach” nie o samo liczenie chodzi. Zabawna książeczka dla najmłodszych z niezłą akcją i morałem. Bohaterowie to cyfry od 1 do 9 a zero odgrywa najgłówniejszą tu rolę…Ale czy na pewno? „To jasne, że bez Zera dziesiątka by nie stała, lecz bez Jedynki z przodu też by się nie udała!”

Poczta. Okienko zamknięte więc wszystkie cyferki w kolejce, grzecznie czekają. (swoją drogą, sytuacja całkiem realna i nikogo nie dziwiąca w czasach gdy z tym workiem do mojej podstawówki chodziłam). Wpada zero, kolejkę przewraca i staje jako pierwsze i się mądrzy, że przecież jest najważniejsze! Jest więc kłótnia, jest zadyma. „To skandal jest dopiero, żeby rządziło Zero!”

Fajne ilustracje wymalowała Aleksandra Woldańska-Płocińska (autorka uwielbianych przez moje dzieci książeczek o urodzinach Prosiaczka), fajne, krótkie, rymowane teksty napisał Jacek Cygan. Z technicznego punktu widzenia też jest fajnie, bo kartki grube, kartonowe, co wiele zniosą.

DSC_0948

 

DSC_0956

 

DSC_0950

 

DSC_0951

 

DSC_0954

„Cyferki”

Jacek Cygan

wydawnictwo: czerwony konik

Do miłego 🙂

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s