książki pod choinkę

ksiazki

Książka to zawsze dobry prezent. Dla małych i dużych. A jeśli nie prezent sam w sobie to miły do niego dodatek. Poniżej nasza wspaniała dziesiątka…choć bez trudu mogłabym i trzydziestkę polecić 🙂

  1. Rok w lesie. Miesiąc po miesiącu sprawdzamy co słychać u leśnych zwierząt…i tych bardziej i tych mniej znanych. Piękne ilustracje, które można by oglądać bez końca.
  2. Albert to od pewnego czasu taka jakby klasyka na naszych półkach, wiele opowiadań do wyboru a każde mądre i zabawne zarazem. Dla młodszych słuchaczy i początkujących czytelników.
  3. Poczytaj mi, mamo to sentymentalna podróż do dzieciństwa rodziców. Jest Kot Filemon, są Daktyle Danuty Wawiłow. 10 opowiadań idealnych do czytania przed snem.
  4. Naciśnij mnie to coś więcej niż książka, to świetna zabawa dla najmłodszych, kiedyś pisałam o niej więcej tutaj. Poza Naciśnij mnie godne polecenia są też inne książki Tulleta: Kolory, A gdzie tytuł czy Książka z dziurą.
  5. Boluś to nasz przyjaciel. Nie ma dnia bez Bolusia. Pełne ciepła, krótkie teksty i przezabawne, wspaniałe ilustracje. O Bolusiu powstały trzy książki: Chrum, chrum Bolusiu! Ładnie, Bolusiu! i Ależ, Bolusiu! Wszystkie tak samo wspaniałe.
  6. Mapy Mizielińśkich to prawdziwy skarb. Kopalnia wiedzy o lądach, morzach i kulturach świata. Pod względem graficznym dla mnie prawdziwe arcydzieło. Trzeba to zobaczyć.
  7. A ja nie chcę być księżniczką to przezabawna opowieść o Marysi, która chciała być smokiem. Przewrotnie z morałem a przede wszystkim przytulnie i ciepło, tak jest w tej książce. Gdy do niej wejdziemy chcemy pozostać na dłużej, bo ilustracje (znów Emilia Dziubak) naprawdę zachwycają.
  8. Strona po stronie zgadujemy co kryje się w kieszonce przedszkolnego fartuszka. Oo a czego tam nie ma! W kieszonce to mało słów i w sumie mało też ilustracji…niby nic a tyle niespodzianek, tyle do odkrycia.
  9. Leśne głupki wcale nie są takie głupie, nawet mądre bardzo! Dzięki swojemu sprytowi potrafią dokonać rzeczy niemożliwych i nie jeden raz uratują świat od zagłady. Trzy rymowane opowieści pełne dobrego humoru wzbogacą słownictwo niejednego dorosłego. A ilustracje autorki („kolaże autorki wyklejane we wtorki”) rozbawią nawet najmłodszych. Książka została wpisana przez Fundację ABCXXI „Cała Polska czyta dzieciom” na Złotą Listę książek rekomendowanych do głośnego czytania.
  10. Mama Mu i Pan Wrona wraz z wspomnianym już Bolusiem tworzą grono naszych najlepszych, półkowych przyjaciół. Bawią nas od dawna. Polecam wszystkie opowieści do czytania i oglądania.

Do miłego 🙂

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s