przesypywanie, przelewanie, przenoszenie…

przesyp9

Dzieci lubią zabawy, w których mogą używać „prawdziwych” przedmiotów/sprzętów zamiast swoich zabawek. Czują wtedy, że robią coś ważnego i potrzebnego. Same czują się ważne.

Wszystko, co potrzebne znajdzie się w każdym domu, w kuchennej szafce. Różnej wielkości naczynia-miski, miseczki, kubki, kubeczki, woda i drobne elementy do przesypywania np. makarony, różnej wielkości orzechy. Fajnie sprawdzą się też szczypce kuchenne, drewniane, metalowe jakie mamy, jednak nie za wielkie.

Przesypywanie, przelewanie i przenoszenie to wspaniałe ćwiczenia dla małej rączki, dla każdego paluszka osobno i wszystkich razem. Ćwicząc w ten sposób ruchy dziecka stają się coraz celniejsze i bardziej precyzyjne a to z kolei pozwala nabywać nowe i coraz bardziej skomplikowane umiejętności. A jeśli się rozleje, rozsypie to dajmy szanse dziecku posprzątać. Zamiatanie lub wycieranie też daje wiele frajdy i poczucia ważności. Przenoszenie za pomocą szczypców jest już nieco trudniejszym zadaniem i dobrze jest zaczynać od dużych orzechów zanim przejdziemy do np. cieciorki.

przesyp2

przesyp3

przesyp8

przesyp6

przesyp4

przesyp7

Do miłego 🙂

 

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s