a już za tydzień pójdziemy do przedszkola!

pr

Jeszcze tylko moment i pierwszy raz moje maluchy pomaszerują do przedszkola. Dużo rozmyślam o tym jak to będzie, bardzo dużo rozmawiamy o przedszkolu i panujących w nim zwyczajach, chcemy przygotować się jak najlepiej choć w głębi serca mam wiele obaw i wiem, że nie obejdzie się bez łez. Wiem też, że po trudnych chwilach przyjdą dobre i wszyscy przyzwyczaimy się do nowej sytuacji, ba może nawet będziemy bardzo z niej zadowoleni 🙂 Ale nie o tym. Dziś o kompletowaniu wyprawki a mówiąc ściślej o kompletowaniu wyprawki na ostatnią chwilę 😉

W zależności od przedszkola, do którego będzie maszerować nasz maluch musimy zgromadzić mniej lub więcej potrzebnych mu rzeczy. Są przedszkola, gdzie wystarczy przynieść szczoteczkę do zębów i kapcie a są takie, gdzie lista niezbędności zdaje się nie kończyć. Mój 3latek będzie w przedszkolu „drzemał” więc poza wspomnianymi kapciami i szczoteczką będzie potrzebował pościeli i piżamki. 4latki nie śpią już w naszym przedszkolu więc lista wyprawkowa starszego synka jest krótsza.

Oto moje wybory:

  1. Worek/plecaczek:

Wybór w sieci jest ogromny, gładkie lub wzorzyste, kolorowe lub w szarościach, z ulubionymi kreskówkowymi postaciami…każdy maluch znajdzie coś dla siebie.

1437052335-567

product_l (1)

oba do kupienia na Dawanda tutaj

ey5784d413436be_500x643

i plecak z liskiem (ah te liski!!!!) tu do kupienia

2. Kapciuchy

W tej kwestii nie zastanawiałam się długo i postawiłam na znane nam już od lat „papucie” ze skóry, miękkie i wygodne. Nie sprawdzą się u dzieci, które z jakiegoś powodu potrzebują obuwia za kostkę, stabilizującego stopę.

medi_12092015094458_1

2_k

te są firmy Moncziczi i kupicie je przez Allegro

let-it-rain

papucie

dwa kolejne modele od Zazzu do kupienia tu, pierwsze skórzane, drugie bawełniane, oba wspaniałe!

3. Szczoteczka do zębów. Z naturalnego włosia, w cudownych, intensywnych kolorach.

500_500_productGfx_32f086b19d4b4d6e7e1614c05b1688c7

link do sklepu tutaj

4. Pościel.

W naszym przedszkolu pościel ma być „dorosłych” wymiarów.

hmprod (1)

hmprod

Dużo mamy bardzo kolorowej, bajkowej pościeli z Ikea i jest fajna. Tym razem postawimy na zielone liście i czarne afrykańskie zwierzęta z h&m, bo szarych zygzaków i gwiazdek chyba już nie lubimy 😉 liście tutaj, zwierzęta tutaj

5. Kalosze nie są wymagane ale już niedługo będą niezbędne, w drodze do przedszkola lub na placu zabaw, bo (chcąc, nie chcąc) jesień nadchodzi!

943-091s2

te, z rączkami ułatwiającymi wkładanie stopy są z Next(tutaj) a i dizajn mają jakiś przyjemny dla oka 🙂

c52o004_1_1

Z endo (klik) będzie już druga para, znów w promocji, za grosze. Polecam! Łatwo się nakładają, po sezonie nadal nieprzemakalne i wiązanie u góry mają bardzo praktyczne!

6. Piżamka.

I tu nie mam żadnych wątpliwości. Jeśli piżamka to z Nexta! Wspaniale miękka i mocna bawełna, fajne kolory i wzory. Trochę jakby nie do zdarcia i trochę jakby czuć w dotyku jakość.

 

138379

378-335s

7. Gdy potrzebne są sztućce…to jest taki jeden komplet w Ikea. Jeśli można kochać się w widelcu bądź łyżce to te właśnie skradły moje serce. Można pomyśleć co za różnica? A no jest! Ten widelec choć mały pełni swoją funkcję czyli nabija, nóż ciacha też na serio ale paluszka raczej nie ruszy a łyżka jest idealna w swym kształcie i wielkości, akuratnie duża i nie za mała, doskonale wyprofilowana i tak jak trzeba głęboka. I nie wierzę, że można więcej dobrego napisać o łyżce. 🙂

fabler-komplet-sztuccow-szt-__0098666_PE239870_S4

ps. po tysiącach myć w zmywarce wyglądają tak samo dobrze jak przed pierwszym

8. Do przedszkola nie pójdziemy w dżinsach. Nie wyobrażam sobie połowy dnia spędzonego w twardych spodniach z metalowym guzikiem pod brzuszkiem. Dobrze skrojone drechy lub lepiej jeszcze miękkie i wygodne getry/leginsy to najlepsze rozwiązanie. Jeśli Wasze dziecko mieści się jeszcze w rozmiarze 98 (moje dawno już nie :/ ) to Zara ma fantastyczne, w bardzo dobrej cenie (35zł), z pięknymi (co chwilę innymi) printami. Miękkie, wygodne i na długo. Do znalezienia na zara.com (klik).

 

1880573401_1_1_1

9. I najważniejsze. Jak to wszystko podpisać??? Najbardziej problematyczne wydawały się ubrania. Marker do tkanin odpada, bo już widzę jak pięknie się rozmazuje. Wyszywać nie będę, o nie! Wprasuję natomiast chętnie. Naczytałam się w tej sprawie internetów i jestem już bardzo mądra. Skorzystam (bo jeszcze tego nie zrobiłam) z pomocy podpisane.pl. Zamówię, poczekam, wprasuję i napiszę czy jest ekstra 😉

Wyprawkę prawie mamy i strona „materialna” pójścia moich dzieci do przedszkola nie stresuje mnie wcale. A reszta…hmm..głowa do góry, będzie dobrze!!

Do miłego 🙂

 

 

Reklamy

2 uwagi do wpisu “a już za tydzień pójdziemy do przedszkola!

    1. Za momencik i Wy będziecie kupować worki…czas tak szybko leci! Ja nie mogę uwierzyć, że moje dzieci idą już do przedszkola przecież przed chwilą chodzić zaczynali 😉 A piżamki to też uwielbiam, jak znajdziesz jakieś wspaniałości z fajnej bawełny i w cenie z nóg nie zwalającej to dawaj cynk 😉 u mnie póki co nr 1 są Nexty.

      Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s