gałązka

galazka92new

Świąteczne dekoracje nie muszą być wyszukane. Choć!! ta jest właśnie wyszukana lub raczej wydobyta zza wielkiego błota. Ale o historii pewnej gałązki za kilka chwil. Wracając do dekoracji, często mniej znaczy więcej a bawiąc się subtelnościami można uzyskać niezły przepych w dobrym klimacie. 

Gałązka wisi w salonie, pod żyrandolem. Ozdabiają ją białe piórka, których końce pomalowałam złotym lakierem w spreju i złote dzwonki. Koniec i kropka. Jest świetnie, lekko, minimalistycznie, nastrojowo czyli tak jak w Święta lubię najbardziej. Całość spowijać miały lampki ale włączenie jednego z trzech świateł w żyrandolu daje idealny efekt.

A gałązka trafiła w moje oczy gdy wracałam z zakupów obładowana siatami wrzynającymi się w ręce z powodu swego ciężaru. Oczywiście, że wyszłam tylko po chleb ale wiadomo. Deszczośnieg zacinał w twarz, kaptur zwiewał wiatr lepszy niż nad morzem a ja z rękami do samej ziemi miałam w głowie cel tylko jeden, dojść jakoś do chałupy. Czasem musiałam przystanąć i siaty postawić na mokrym chodniku lub co jakiś czas przełożyć obie do jednej ręki żeby druga doszła do siebie, bo już żaden chirurg by jej nie odratował a białe fałdy po wrzynających się zwojach siaty zostałyby do końca życia, na bank. Przystaję więc, stawiam siaty, patrzę na niby lasek, niby polankę a tam ona. Nie, nie na poboczu, tuż obok chodnika tylko za wielką wodą i błotem na trzy centymetry leży zupełnie idealna. Idealnie duża, idealnie rozgałęziona, w idealnym odcieniu brązu. Siaty zostawiam i brnę, w połowie drogi żałuję, w dwóch trzecich myślę o sobie źle aż w końcu jest moja! Teraz tylko droga powrotna przez bagno (buty zamszowe z białymi podeszwami), wziąć siaty (jeśli jeszcze nie zrobił tego nikt inny) gałąź między siaty lub pod pachę lub chyba na głowę, kaptur przy tym trzymać bo leje i wieje pięć razy mocniej niż pięć minut temu i z miną zwycięzcy mistrzostw świata do chałupy. Kochana moja!

galazka1

galazka6

 

galazka7new

galaz

Do miłego 🙂

 

 

 

 

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s