jeśli nie na sanki to gdzie? kilka fajnych miejsc w Warszawie na niepogodę

imag1038

Jeśli pogoda dopisuje, mróz nie sięga 20stopni, słońce razi w oczy a wiatr nie zrywa czapki z głowy to możemy mówić, że piękną zimę mamy tego roku, brać sanki pod pachę i biec na górkę. Ale bywa i wietrznie i deszczowo i bardzo, bardzo mroźno…wtedy bawimy się w domu lub pakujemy do samochodu. Zdecydowanie omijamy najszerszym łukiem małpie gaje, baseny z kolorowymi kulkami czy podobne miejsca, w których ciężko usłyszeć własne myśli a z natłoku bodźców dostajemy epilepsji już od progu. Wybieramy miejsca zdecydowanie spokojniejsze, gdzie liczba uczestników jest ograniczona, w których nie tylko miło spędzimy czas ale też dowiemy się czegoś nowego, czegoś doświadczymy a może nawet otrzemy o jakiś wymiar sztuki. To są takie mądre miejsca. Poniżej nasza lista wraz z opisem prowadzonych tam zajęć, cenami biletów i innymi praktycznymi informacjami. Idźcie tam!

1. Centrum Sztuki Współczesnej a  tam Smykowizje

Zajęcia o bardzo różnej tematyce z muzyką w tle kierowane do dzieci od 0 do 5 lat wraz z rodzicami, z podziałem na dwie grupy wiekowe. Mini koncerty, w których mali słuchacze biorą bardzo aktywny udział pobudzając do działania różne zmysły: słuchając bajek, próbując nowych technik twórczych, dotykając różnych faktur…wszystko w odpowiednim dla grupy wiekowej tempie i natężeniu a przede wszystkim w pięknej przestrzeni.

gdzie:

Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, ul. Jazdów2 Warszawa

informacje dodatkowe:

Zajęcia cykliczne, odbywają się w soboty o godzinie 10:00 dla młodszych dzieci (0-2), o 11:00 dla starszych (3-5).

Wcześniej należy kupić bilet, (rodzinny, jednorazowy kosztuje 30zł, można kupić karnet) a gdy już go mamy uprawnia również do wstępu na wystawy w CSW.

2. Fundacja StoPociech

Do Stu Pociech nie chodzimy regularnie, na cykliczne zajęcia choć wiem, że takie cieszą się ogromną popularnością. Mamy za daleko. Upatruję tam jednorazowych ciekawych wydarzeń, imprez okolicznościowych, niektóre z nich są odpłatne, inne darmowe. Można trafić na fajne teatrzyki, tematyczne warsztaty rodzinne czy dzikie tańce 🙂

Aktualności zawsze na stronie www Fundacji.

gdzie:

Fundacja Sto Pociech ul. Freta 20/24a Warszawa

3. Ośrodek Kultury Ochoty „OKO” i sobotnie spotkania muzyczne.

Podobnie jak w CSW zajęcia prowadzone są w formie interaktywnych koncertów, świetni prowadzący, oryginalne scenariusze zajęć i dużo dobrej muzyki. Można potańczyć, poznać różne instrumenty, pograć, pośpiewać, posłuchać bajek i historyjek związanych z aktualną porą roku czy okolicznymi świętami. Bywa nawet, że do domu zabiera się kawałek drewna…

gdzie:

OKO ul. Grójecka 75, Warszawa

informacje dodatkowe:

Zajęcia przeznaczone dla dzieci w wieku 4-7lat ale młodsze dzieci też się tam na pewno odnajdą.

Sobota, godzina 11:00-12:00 (przeważnie, choć zdarza się, że zajęcia są przesunięte, należy sprawdzać na stronie), bilet 10zł/osobę, kupić można bezpośrednio przed spotkaniem, w OKO.

4. Zachęta.

Rodzinne warsztaty plastyczne. Spotkanie jest zawsze kontynuacją aktualnej wystawy, poza ciekawymi opowieściami, poza cieszącymi oczy formami przekazu, finalnie tworzymy coś sami tz wspólnie z dziećmi i tu kreatywność osób prowadzących może nas zaskoczyć 🙂 Do Zachęty warto z dziećmi pójść przynajmniej raz po to by w ogóle opowiedzieć o sztuce, o tym co to jest galeria sztuki.

gdzie:

Zachęta Narodowa Galeria Sztuki

Małachowskiego 3, Warszawa

informacje dodatkowe:

Zajęcia odbywają się w niedziele, w dwóch grupach wiekowych

4-6lat o 12:30

7-10lat o 15:00

Obowiązują zapisy poprzez formularz znajdujący się na stronie www Zachęty, bilet rodzinny kosztuje 18zł. Można nabyć karnet.

5. Teatr Niewielki

Kameralne i klimatyczne miejsce z duszą. Teatr od początku do końca idealny dla małego widza. Zaprasza dzieci w wieku od 1 do 7 lat. Ładne wnętrza kryją w sobie nie tylko scenę ale też kąciki do zabawy, pooglądania książeczek czy wygodnego posiedzenia. Sala niezbyt duża i odpowiednia do niej liczba uczestników a scena zaprasza każdego kto chce na nią wejść 🙂 Same spektakle są niezwykle pomysłowe i pobudzają wyobraźnie nie tylko małych widzów…warto pójść by przeżyć wspaniałą przygodę razem ze swoim dzieckiem.

gdzie:

Soho Faktory, Mińska 25 bud.8 Warszawa

informacje dodatkowe:

Cena biletu w weekend to 39zł/osobę, w tygodniu 35zł. Repertuar i opis wszystkich granych spektakli (również przedział wiekowy dla jakiego spektakl jest przeznaczony) znajdują się na stronie Teatru.

6. Park Trampolin

To miejsce gdzie prawdziwie można się wyskakać i…zmęczyć też prawdziwie 🙂 Dla wszystkich maluchów dla których najlepszą rozrywką jest skakanie po łóżku. Duuuużo metrów kwadratowych trampoliny i dużo możliwości do pozbycia się nadmiaru energii.

gdzie:

Wał Miedzeszyński 646
Warszawa

i

Domaniewska 37A
Warszawa

dodatkowe informacje:

Godzina skakania kosztuje 29zł, dzieci do 7r.ż wchodzą wraz z opiekunem na jednym bilecie. Dodatkowo do kupienia skarpety antypoślizgowe 5zł.

Z trampolin mogą korzystać dzieci od 3 roku życia. Po wejściu trenerzy prowadzą małą rozgrzewkę i odpowiadają na pytania a później to już tylko świetna zabawa 🙂

imag1091

Do miłego 🙂

Ania

 

 

 

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s