dwie piękne książki o zwierzętach

To taki temat, który nigdy nie przemija, nigdy się nie nudzi. O zwierzętach każde niemalże dziecko lubi słuchać, opowiadać, lubi bawić się figurkami aż wreszcie podglądać w naturalnym środowisku. Nie ma nic trudnego w zorganizowaniu wyprawy do parku, lasu lub zoo i to zawsze będzie trafiona atrakcja, bo zwierzęta są interesujące. Niestety w ciągu życia uda nam się zobaczyć bardzo mały ich odsetek z wszystkich istniejących na globie, w wodzi i na lądzie. Dla zaspokojenia ciekawości i głodu wiedzy mamy na szczęście do dyspozycji literaturę, obszerną jak i obszerna jest populacja zwierząt na świecie. Ile wydano książek o zwierzętach? Tego pewnie nikt nie wie, ja wiem natomiast, że dwie z nich są wyjątkowo piękne i warte posiadania.

Fantastyczne ryciny, najważniejsze informacje i ciekawostki…tego możecie szukać i być pewnymi, że znajdziecie w Animalium i Ilustrowanym inwentarzu zwierząt. Zajrzeć w ich strony to jakby zdecydować się na długą podróż, po powrocie z której zostanie nam wiele wspomnień i niemało wiedzy w głowie. Zdecydujecie się?

Inwentarz ułożony został według obszarów jakie zwierzęta zamieszkują. I świetnie, bo łatwo dzięki temu poukładać sobie w głowie kto gdzie i dlaczego. Zwierząt w inwentarzu jest mało ale za to sensownie zostały dobrane. Część dobrze znanych większości dzieci, część mniej znanych a kilka takich, że nowością mogą okazać się nawet dla rodziców.

Rysunki wykonane tuszem i akwarelami są delikatne i naturalne choć nie do końca realistyczne, to rysunki a nie fotografie i z pewnością możemy je traktować jak sztukę. Każda rycina opatrzona została polską i łacińską nazwą i kilkoma informacjami. W tej książce króluje minimalizm, przez co jest przejrzyście.

Na okładce Animalium znajdziemy bilet do muzeum…muzeum zwierząt. Po szybkim nawet przewertowaniu stron książki (choć łatwe to nie będzie, bo trudno nie zawiesić oka na tym czy innym wspaniałym okazie) już wiemy dlaczego. Okazuje się, że ta książka to spacer po epokach, bo klimat wspaniałych rycin zabiera nas w prawdziwą podróż w czasie. Tu zwierząt jest wiele i wiele ciekawych informacji na ich temat (choć zawartych w zupełnie niedługich tekstach). Są gatunki już wymarłe, są gatunki żyjące w dalekich krainach, w morzach, na lądach i w powietrzu. Obszerna wiedza w pięknej oprawie.

Jest pięknie, prawda?

Do miłego,

Ania

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s