twórczość Wielkanocna

Gdy mamy zabierają się za pieczenie mazurków i serników a tatusiowie trzepią dywany w pocie czoła (jasne!) dzieciom trzeba zorganizować jakoś czas. Malowanie jajek, sianie rzeżuchy czy pomoc w domowych pracach sprawdzą się idealnie. Moje dzieci uwielbiają działać ze mną w kuchni więc już wiem, że choć pieczenie ciast wydłuży się wielokrotnie to będę miała dwóch małych pomocników. I fajnie, bo wspólne gotowanie daje nam wiele radości. Poza tym można przygotować kilka prostych prac plastycznych i wydrukować związane z tematem Wielkanocy kolorowanki.

Świąteczne kartki lub po prostu obrazki mogą być prezentem dla naszych gości. Te powstały z wyciętych przeze mnie gotowych elementów z kolorowego papieru. Prosta, przyjemna zabawa dla najmłodszych.

W tym roku zamiast tradycyjnych jajek malowaliśmy drewniane. W tym wypadku idealnie sprawdzą się farby akrylowe. Ja postawiłam na geometrie a chłopcy na abstrakcje 😉 …

Sianie rzeżuchy to zawsze dla dzieci wielka radocha! Dodatkową zaletą jest szybkie kiełkowanie…przy intensywnym zraszaniu pierwsze kiełki można zobaczyć już po 2 dobach (czyli jeszcze nic straconego 🙂 ) nie możemy jednak liczyć na to, że w tym czasie pięknie nam urośnie, bo na to potrzeba około 5dni. Po Świętach będzie idealnym dodatkiem do sałatki lub na kanapce. Pięknie i zdrowo! Zasiać możemy ją na talerzyku, w miseczce lub w skorupkach jajek.

Jeśli nie mamy już czasu na skomplikowane dekoracje Wielkanocne możemy pomalować jajka czarnym pisakiem lub jedynie ozdobić znalezionymi podczas spaceru gałązkami…jeśli dołożymy do tego kolorową tasiemkę możemy uzyskać prostą, minimalistyczną i uroczą dekorację.

Jeśli nie tylko na Wielkanocnym stole chcemy poczuć Świąteczny klimat a również w dziecięcym pokoju to możemy zrobić zajączkową girlandę, razem z dziećmi wykleić żółte kurczaczki lub po prostu wydrukować znalezione w internetowych czeluściach tematyczne kolorowanki i przyozdobić nimi ściany.

Na koniec życzę chwili zatrzymania w czasie Świąt i dużo radości!

Do miłego,

Ania

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s