zabawa pełna koloru

Uwielbiam taplać się w kolorach, malować, tworzyć, brudzić ręce, robić coś z niczego…pomysłów mam całą głowę a niektóre z nich krzyczą już, że czas je ziścić…czasem brakuje czasu 😉 częściej z lenistwa odkładam na jutro. Dziś nadszedł dzień długo czekających na swój moment patyczków….

Bardzo przyjemna zabawa kolorami i ich odcieniami. Daje wiele możliwości zarówno maluchom jak i nieco starszym dzieciom. Układanie w kolejności od najjaśniejszego do najciemniejszego lub odwrotnie. Szukanie par takich samych odcieni z danego koloru. Układanie patyczków według przygotowanych wcześniej wzorów to pewnie tylko niektóre z nich. Mądra pomoc za grosze i przy pomocy niewielkiego nakładu pracy.

Do zrobienia wystarczy pudełko szpatułek laryngologicznych (mogą być ewentualnie patyczki do lodów ale są dużo mniejsze) i farby akrylowe. Warto zaopatrzyć się w dużą tubę białej farby, bo odcienie poszczególnych kolorów uzyskałam stopniując jej właśnie ilość. Zdecydowałam się zrobić każdy kolor w trzech odcieniach i każdy odcień podwójnie by można było szukać takich samych i łączyć w pary. Mieszając kolory trzymałam się mniej więcej takiej zasady, że najjaśniejszy otrzymywałam dodając do białej farby odrobinkę koloru. Średnio intensywny to pół na pół biel i kolor a najciemniejszy uzyskiwałam dodając odrobinę białej farby do koloru. Zawsze robiłam tyle mieszaniny aby wystarczyła na zamalowanie dwóch patyczków co dawało pewność że odcienie będą identyczne. Całość, choć brzmi jakoś skomplikowanie i pracochłonnie zajęła mi 40min. Akryle na drewnie schną bardzo szybko i po godzinie pomoc była gotowa do działania…moje dziecko też 🙂

Innym wariantem zabawy jest układanie patyczków zgodnie ze wzorem. Wzory można przygotować w dowolnym programie do rysowania lub ręcznie: odrysowujemy patyczki na kolorowym papierze, wycinamy i naklejamy na białą kartkę. Jeszcze inny sposób to namalowanie po prostu wzoru kredkami lub mazakami. Bez względu na to jak zrobiony będzie wzór dobrze jest go zalaminować, wtedy przetrwa długo. Do układania wg wzoru używamy tylko najciemniejszych odcieni patyczków.

A tak wyglądała nasza praca, jej efekty i zabawa 🙂

‚Dnia pełnego kolorów!

Ania

 

 

Reklamy

Jedna uwaga do wpisu “zabawa pełna koloru

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s