W Warszawie jesienią…

Chłodem powiało, zieleń ustępuje miejsca czerwieni i żółci, bez wątpienia przyszła jesień. Jesień to najpiękniejsza pora roku, pod jednym tylko warunkiem, że świeci słońce. Pewnie pogoda nie raz zaskoczy nas w jedną lub drugą stronę najlepiej więc dobrze się przygotować i korzystać z jej uroków bez względu na to czy świeci słońce czy pada deszcz. Poza ciepłym swetrem, kaloszami i pyszną herbatą w szufladzie dobrze jest mieć plany na wspólne spędzanie czasu w pogodne i pochmurne dni. Warszawa jesienią ma do zaoferowania bardzo wiele…w plenerze czy pod dachem jak zwykle dużo będzie się działo. Zaparzcie więc dobrą herbatę, weźcie notatnik i snujcie plany razem ze mną. Z wielu, te spodobały mi się najbardziej:

       1. Dizajn ma sens (5S)

  1. 3 października 2017- 3 kwietnia 2018- Muzeum dla Dzieci w Państwowym Muzeum Etnograficznym w  Warszawie. Wystawa trwać więc będzie aż do wiosny, nie trzeba się spieszyć ale wybrać się trzeba koniecznie! bo to wydarzenie zapowiada się niezwykle interesująco. Mnie urzeka już sam plakat…odwiedzimy na pewno!

2. Przedstawienie „Królewna Fasolka” w Domu Kultury „Zacisze”

Wszystkie ważne informacje są na plakacie a po więcej chodźcie tutaj http://www.zacisze.waw.pl/pl/aktualnosci/przedstawienie-dla-dzieci-krolewna-fasolka

Bilety jeszcze dostępne!

3. Warszawskie Dni Rodziny

Nie uważam, żeby było to najlepsze wydarzenie jakie przytrafi się jesienią w Warszawie ale zaczyna się już jutro 😉 Pewnie będzie tłumnie ale może i ciekawie…Od piątku do niedzieli, 6.10-8.10. Główna impreza, wielki rodzinny piknik, odbędzie się jednak w sobotę na Stadionie PGE. Wszystkie informacje znajdziecie tutaj: http://www.warszawskiednirodzinne.pl/warszawski-piknik-rodzinny-edycja-x/

4. Idź na żywioł!

Miejsce: Łazienki Królewskie, Stara Kordegarda. Byliśmy i polecamy serdecznie! Przestrzeń nie duża ale wystawa fajnie rozplanowana. Można czegoś dotknąć, można nad czymś przejść, można coś poprzestawiać, można nawet polatać!! Fajnie jest, idźcie koniecznie. Wydarzenie darmowe, tłumów nie ma. Dla dzieci od 1 do 10 lat ale mi też nudą nie powiało 🙂

 

więcej informacji http://www.lazienki-krolewskie.pl/pl/wydarzenia/idz-na-zywiol

5. Klockologia

Wydarzenie w sumie zaczerpnięte z Warszawskich Dni Rodziny ale podoba mi się bardzo i zasługuje według mnie na osobne potraktowanie 🙂 Bo klocków ma być bardzo duuuużo i to będą klocki drewniane. Dwa terminy, dwa miejsca. 7.10- Białołęcki Ośrodek Sportu i 8.10 SP 365 na Głębockiej.

6. Zaglądajcie do Stu Pociech.

Zaglądajcie, bo tam zawsze dużo dobrego. Jest dzień błota, jest dzień liścia, są warsztaty różne dla małych i dużych, jest też pyszne ciasto w kawiarence! A co dla nas najważniejsze jest ten wspaniały stupociechowy ogród, w którym zawsze jest dziko i pięknie, bez względu na porę roku.

Fundacja Sto Pociech mieści się na ul Freta 20/24a

ps. Ma też powstać nowy, fajowy plac zabaw w Parku Ujazdowskim. Kiedy będzie wielkie otwarcie? No tego jeszcze nie wiadomo…jesienią podobno.

Do miłego,

Ania

 

 

Reklamy

Jedna uwaga do wpisu “W Warszawie jesienią…

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s